do kasy suma: 0,00 zł
PL | EN
Jakie składniki mogą zawierać kosmetyki organiczne? 0
1874.jpg

Hasła "bio" "eko", czy kosmetyki organiczne coraz częściej przewijają się na opakowaniach produktów w drogeriach. Jako świadomi konsumenci powinniśmy jednak zdawać sobie sprawę, że nie wszystkie w nich są w takim samym stopniu warte naszej uwagi i bezpieczne dla naszej skóry.

O ile w przypadku produktów spożywczych określenia "organiczne" i "naturalne" często są stosowane zamiennie, o tyle w przypadku kosmetyków nie będzie to poprawne. Naturalne kosmetyki, na przykład naturalny balsam brązujący to takie, które w swoim składzie zawierają składniki pochodzenia naturalnego. Powinny to być kosmetyki bez parabenów, niezawierające zbędnych sztucznych dodatków, ale w praktyce bywa z tym różnie. Brakuje bowiem uregulowań prawnych, które pozwalałyby egzekwować na producentach stosowanie poprawnych określeń. Co więcej, niektóre organizacje certyfikujące kosmetyki wyrażają zgodę na to, by w składzie kosmetyków naturalnych znajdował się niewielki, określony procentowo dodatek sztucznych składników.

Jakie składniki mogą zawierać kosmetyki organiczneKosmetyki organiczne
są oceniane zdecydowanie bardziej surowo. W ich składzie niedopuszczalna jest obecność jakichkolwiek składników syntetycznych. Są to więc rzeczywiście kosmetyki bez parabenów, bez względu na to, czy w grę wchodzi szampon do włosów, czy balsam brązujący. Nie mogą zawierać żadnych sztucznych barwników, aromatów, czy konserwantów, ani innych zbędnych substancji poprawiających ich konsystencję, czy zapach. Co bardzo ważne, kosmetyki organiczne nie mogą być testowane na zwierzętach, To z pewnością duży atut z punktu widzenia wszystkich miłośników zwierząt.

Dodatkowo kosmetyki organiczne zwykle pakowane są w ekologiczne, biodegradowalne opakowania. Ich produkcja odbywa się w ściśle kontrolowanych warunkach i nie powinna mieć szkodliwego wpływu na środowisko.

Zdając sobie sprawę z warunków, jakie powinny spełniać kosmetyki określane mianem organicznych, łatwiej świadomie znaleźć w sklepie kosmetyki bez parabenów. Wybierając taki balsam brązujący, możemy mieć pewność, że będzie bezpieczny nie tylko dla naszej skóry, ale i dla środowiska.


Zobacz produkt:

balsam brązujący

Komentarze do wpisu (0)


Bądź na bieżąco z naszymi promocjami.
Dołącz do grupy na FB Mokosh Lovers!


Zostań mloverką i dowiedz się o:

  • szykowanych nowościach i przedsprzedażach
  • specjalnych rabatach i wyjątkowych prezentach
  • dedykowanych eventach
  • ... i wiele więcej!

Dołącz do grupy

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium