do kasy suma: 0,00 zł
PL | EN
Jakie są najlepsze kosmetyki przeciw starzeniu się? 0

Z wiekiem skóra traci swoją naturalną elastyczność i staje się cieńsza, bardziej delikatna i luźniejsza, przybierając pomarszczony wygląd. Proces starzenia się skóry ma zasadniczo dwa rodzaje: naturalne starzenie się i lekkie starzenie. Ten pierwszy odnosi się głównie do wzrostu wraz z wiekiem, starzenia się w ciele spowodowanego czynnikami genetycznymi, grawitacyjnymi czy też hormonalnymi i immunologicznymi. Czynnikom tym nie można się oprzeć. Światło ultrafioletowe, szereg zmian pogodowych i zanieczyszczenia środowiska bardzo często pogarszają naturalny proces starzenia. Zgodnie z mechanizmem starzenia się skóry można podsumować trzy rodzaje metod walczenia z procesem starzenia skóry, obejmują one w zasadzie: ochronę skóry przed zewnętrznymi bodźcami środowiskowymi; wymiatanie wewnątrzkomórkowe wolnych rodników i naprawę, uzupełnienie żywienia komórek skóry. Konieczne jest stosowanie niektórych kategorii produktów anti-aging kosmetyki w celu poprawy wyglądu.

Zobacz w naszym sklepieSkładniki aktywne w kosmetykach anti-aging

Zgodnie z ich funkcjami lub efektami kosmetyki przeciwstarzeniowe można podzielić na trzy kategorie: kosmetyki nawilżające, kosmetyki przeciwutleniające oraz aktywne biologicznie kosmetyki. Aktywne składniki różnych rodzajów kosmetyków są różne. Ponieważ badania nad bioaktywnymi składnikami stale się poprawiają, aktywne składniki stosowane w składach kosmetyków przeciwstarzeniowych rosną. Omówiono tutaj składniki wychwytywania wolnych rodników, naprawy komórek, nawilżania i absorpcji UV.

Utlenianie jest największym zagrożeniem dla starzenia się skóry, niezdrowej diety, słońca, stresu, zanieczyszczenia środowiska, może powodować przelewanie się wolnych rodników na skórze, powodując ponury wygląd i brak nawilżenia widocznego na skórze. Dlatego należy dbać o przeciwutleniacz w codziennym życiu dla zdrowej skóry. Witamina E, witamina C, dysmutaza ponadtlenkowa, koenzym Q10, siarczan cynku, kwas ferulowy, zielona herbata, idebenon, polifenole i karotenoidy to rodzaje składników usuwających wolne rodniki. Warto używać kosmetyki zapobiegające oraz naprawcze, np. anti-aging krem.

Oprócz tego również spadek kolagenu skórnego prowadzi do zmniejszenia elastyczności skóry i pojawienia się zmarszczek. Dlatego promowanie wzrostu kolagenu może również złagodzić starzenie się skóry. Firma Mokosh dysponuje kosmetykami anti-ginig. Takie produkty zawierają, np. Witaminę A, kwas retinowy, kwas winowy, czynnik wzrostu komórek, białko kolagenowe, beta-hydroksykwas, beta-glukan. Mogą skutecznie zmniejszać zmarszczki twarzy w niskich stężeniach.

Zobacz w naszym sklepieNawilżanie i ochrona UV

Zmniejszenie zawartości wilgoci w skórze również doprowadzi do zmniejszenia aktywności proteazy, powodując złuszczanie się skóry, więc wilgoć jest istotną częścią działania anti-aging. Składnik nawilżający jest rodzajem środka, który może prowadzić do przyciągania wody do warstwy rogowej, aby zwiększyć wilgotność skóry. Środki nawilżające stosowane obecnie w kosmetykach przeciwstarzeniowych obejmują głównie: sól kwasu pirolidonokarboksylowego, sorbitol, glicerol, glikol polietylenowy, cholesterol i kwas oleinowy, kwas hialuronowy, kwas mlekowy i niektóre metabolity fermentacji mikrobiologicznej. Kwas hialuronowy jest jednym z najczęściej stosowanych.

Marka Mokosh oferuje liczne kremy nawilżające i przeciwstarzeniowe dzięki zawartym antyoksydantom oraz licznym składnikom naturalnym jak oleje roślinne.

Starzenie się powoduje degradację bariery skórnej oraz powstawanie zmarszczek i pigmentacji, co może powodować nawet zmiany złośliwe. Dlatego też bardzo potrzebny jest krem ​​przeciwsłoneczny z ochroną UV. Stosowanie środka rozpraszającego światło ultrafioletowe lub pochłaniacza UV może zmniejszyć uszkodzenia skóry spowodowane przez słońce

Zobacz w naszym sklepieZabiegi „odmładzające”

Wraz z rozwojem wielu dziedzin życia i nauki pojawiły się tez nowe możliwości. Istotną rolę w przypadku zapobiegania lub walczenia ze starzeniem czy wiotczeniem skóry zaczęły odgrywać specjalistyczne zabiegi u kosmetologa czy dermatologa. Wiele pań a zdarza się że także panów poszukuje odpowiedzi na pytanie: Jakie zabiegi na twarz dla 40 latki / 50 / 60 latki stosować?

Najbardziej znane i najprzystępniejsze cenowo zabiegi przeciwstarzeniowe to między innymi :

1 Mikrodermabrazja

Mikrodermabrazja natychmiast poprawia teksturę skóry, fizycznie usuwając łuszczącą się suchą skórę, guzki z uwięzionego oleju i minimalne plamy uszkadzające słońce i ogólnie wygładza skórę.

Teksturowana metalowa różdżka złuszcza i drapie komórki skóry i odkurza je. Pomyśl o tym jak o peelingu twarzy wykonanym przez profesjonalistów z bardziej trwałymi wynikami - około dwóch do trzech tygodni.

2. Peeling chemiczny

Górna warstwa skóry jest niszczona chemicznie, odsłaniając nową. Peelingi pomagają w usuwaniu brązowych plam i przebarwieniach, jednocześnie minimalizując obrażenia zewnętrznej warstwy skóry.

Kwas (glikolowy, mlekowy, alfa i beta hydroksy) nakłada się na twarz i, w zależności od jego siły, można pozostawić na dowolny czas od kilku minut do nocy. Wyniki są widoczne po około tygodniu, a Twoja skóra może być podrażniona lub wrażliwa w tym czasie.

3. Zastrzyki

Botoks jest stosowany kosmetycznie do usuwania zmarszczek głównie między oczami, przy ustach, na czole i wokół oczu - Kurze łapki.

Jedna z najpopularniejszych procedur kosmetycznych - zasztrzyki z botoksu zawierają oczyszczone toksyny, które blokują skurcze mięśni pod skórą, tymczasowo redukując lub nawet usuwając zmarszczki. Wyniki trwają do czterech miesięcy.

W miarę wzrostu naszej wiedzy i technologii, coraz więcej aktywnych składników znajduje się i stosuje w kosmetykach. Do oceny skuteczności metody kosmetyków przeciwstarzeniowych stosuje się głównie ocenę in vitro i ocenę in vivo. Określenie zdolności do wychwytywania wolnych rodników i zdolności wykrywania proliferacji fibroblastów to ocena in vitro. Metody oceny człowieka obejmują: ocenę ekspercką, wysokiej jakości analizę obrazu, transepidermalną utratę wody, napalone zmiany białka oraz dane kliniczne dotyczące rumienia i suchości itp. Ważnym zadaniem będzie ulepszenie istniejących metod oceny i opracowanie nowego modelu w dziedzinie kosmetyków przeciwstarzeniowych w przyszłości.

Komentarze do wpisu (0)


Bądź na bieżąco z naszymi promocjami.
Dołącz do grupy na FB Mokosh Lovers!


Zostań mloverką i dowiedz się o:

  • szykowanych nowościach i przedsprzedażach
  • specjalnych rabatach i wyjątkowych prezentach
  • dedykowanych eventach
  • ... i wiele więcej!

Dołącz do grupy

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium