do kasy suma: 0,00 zł
PL | EN
Jak dbać o skórę, aby jej nie szkodzić? 0

W dbaniu o piękną skórę nie można zapominać o tym, by stosować możliwie jak najlepsze preparaty pielęgnujące, ale i nie narażać swojej skóry na szkodliwe czynniki. 

Do takich szkodliwych czynników zaliczyć możemy przede wszystkim substancje chemiczne i drażniące, często zawarte w popularnych, ogólnie dostępnych kremach z marketów. Zdecydowanie lepszym i rozsądniejszym wyborem są więc kosmetyki naturalne, które nie zawierają w swoim składzie szkodliwych substancji.

Balsam brązujący MOKOSH

Innymi czynnikami bez wątpienia jest również woda chlorowana, z którą mamy styczność np. na basenach. Jednak do najniebezpieczniejszych zaliczyć można czynniki atmosferyczne. Na naszą skórę bardzo negatywnie wpływa zarówno silny, mroźny wiatr, mróz, jak i słońce. Promieniowanie słoneczne przez wiele osób uważane jest za jeden z najniebezpieczniejszych czynników. Może wywoływać nie tylko podrażnienia, poparzenia, ale również być powodem chorób skórnych, w tym raka skóry. Dodatkowo, promieniowanie słoneczne może uszkadzać strukturę skóry i szybko powodować jej starzenie się. Aby tego uniknąć, warto jest stosować często polecane kosmetyki, które mają za zadanie ochronić naszą skórę przed słońcem. 

Zarówno różnego rodzaju kremy z filtrem, jak i balsamy nawilżające, regenerujące i odżywiające skórę po opalaniu się mogą zdziałać cuda. Warto jednak pamiętać, że zdecydowanie lepiej jest chronić skórę, niż leczyć ją z tego rodzaju problemów. Nawet jeśli zależy nam na pięknej opaleniźnie, możemy wybrać inny sposób, niż narażanie się na promieniowanie słoneczne.

Aby zdobyć piękną opaleniznę możemy sięgnąć po polecane kosmetyki, które wywołują efekt opalenizny. Nie sięgajmy jednak po te najtańsze preparaty. Lepiej jest wybrać balsam brązujący, którego skład został oparty o naturalne składniki, a efekt opalenizny jest wywoływany właśnie poprzez działanie substancji aktywnych pochodzenia roślinnego. Kosmetyki naturalne nie zawierają szkodliwych substancji, dzięki czemu nie wywołują negatywnych skutków. Pomagają więc unikać szkodliwych czynników, które mogłyby niszczyć naszą skórę.


Zobacz więcej:

Balsam brązujący MOKOSH

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium