do kasy suma: 0,00 zł
PL | EN
Historia kołem się toczy, czyli kilka słów o tym, jak kosmetyki naturalne podbijają rynek 0
3256.jpg

Setki lat temu, gdy nie tylko nie istniał przemysł kosmetyczny, ale nie funkcjonowało nawet pojęcie „kosmetyku” jako takiego, Nasi przodkowie próbowali na drodze prób i błędów wykorzystywać do pielęgnacji ciała i zabiegów znachorskich to, co dała natura. 

Dzięki ich próbom mieliśmy okazję poznać dobroczynny wpływ wielu substancji i roślin, takich jak chociażby miód. Dzisiaj mamy do czynienia z tendencją powrotu do źródeł, jednak korzystanie z darów natury nie jest już koniecznością wymuszoną realiami, przybierającą postać testowania nowych produktów występujących w przyrodzie na chybił-trafił i obserwowania pożądanych i niepożądanych rezultatów tych prób, jest natomiast świadomym wyborem popartym badaniami naukowymi, precyzyjnie weryfikującymi i określającymi zastosowania poszczególnych substancji, pozwalającymi cieszyć się darami natury w pełni bezpiecznie.

Dzięki temu kosmetyki naturalne coraz skuteczniej konkurują ze swoimi klasycznymi odpowiednikami. I chociaż z reguły są od nich znacznie droższe, to jednak na ich korzyść przemawiają zalety, którymi przewyższają konkurencję. Jedną z najważniejszych jest ich obojętny wpływ na organizm, w tym przede wszystkim brak ryzyka wystąpienia podrażnień i uczuleń. Dlatego doskonale nadają się do przygotowania kosmetyków „podwyższonego ryzyka”, takich jak naturalny krem do twarzy, który w przypadku swojego klasycznego konkurenta powodował ryzyko wystąpienia reakcji alergicznej, mogącej przysporzyć swojemu użytkownikowi nie tylko dyskomfort, ale także wielu problemów dermatologicznych. Niebagatelne znaczenie mają też unikalne właściwości naturalnych składników, za sprawą których możemy obserwować lawinowy wzrost zainteresowania tego typu preparatami. Jednym z najciekawszych jest olej z dzikiej róży, który określa się niekiedy mianem „eliksiru młodości”. Ceniony jest szczególnie za nieocenioną pomoc w walce z rozstępami, bliznami, śladami po trądziku, czy przebarwieniami. Przy regularnym i długotrwałym stosowaniu pomoże również skutecznie pozbyć się zrogowaciałego naskórka.


Zobacz produkt:

naturalny krem do twarzy

Komentarze do wpisu (0)


Bądź na bieżąco z naszymi promocjami.
Dołącz do grupy na FB Mokosh Lovers!


Zostań mloverką i dowiedz się o:

  • szykowanych nowościach i przedsprzedażach
  • specjalnych rabatach i wyjątkowych prezentach
  • dedykowanych eventach
  • ... i wiele więcej!

Dołącz do grupy

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium