do kasy suma: 0,00 zł
PL | EN
Ekologiczne opakowania na kosmetyki
4408.jpg

Nie ważne czy dzisiaj Twoją półkę w łazience zdobią kosmetyki naturalne do cery mieszanej, czy do cery suchej. Wybierając kosmetyk, dla siebie kierujemy się wieloma względami.

Coraz częściej ważne staje się dla nas to, w jaki sposób produkt jest przechowywany, czy jest przyjazny środowisku, interesuje nas aspekt już nie tylko wizualny. Nie chcemy na półce mieć dwudziestu kosmetyków w różowych plastikowych opakowaniach. Naturalność jest cały czas w cenie. Prostota idzie w parze z elegancją.

Piękne morze

Wybieramy produkty bezpieczne dla nas i dla środowiska. Nie wszyscy jeszcze poszli za trendem, jakim są ekologiczne opakowania na kosmetyki. Jednak to czy nasze opakowanie za jakiś czas nie wyląduje w oceanie, by przyozdobić plastykiem pobliskie plaże, przeraża. Przeraża również wizja rosnącą liczbą zużytych opakowań. Ekologiczne opakowania na kosmetyki posiadają stosowne oznaczenia, na które warto zwrócić uwagę przy wyborze. To czy kosmetyki naturalne do twarzy będą w pełni ekologiczne, zależy nie tylko od zawartości, ale również pudełka.
Coraz więcej widzimy opakowań szklanych, nawet jeżeli chodzi o zwykłą wodę butelkową, to co za granicą, jest normą, u nas dopiero zostaje wprowadzane. Szklane opakowania, nadają się do ponownego wykorzystania. Nasze kosmetyki naturalne do twarzy, zużyty krem po raz kolejny, możemy uzupełnić, tym razem już tylko zawartością. Szkło, przetworzymy wielokrotnie. Plastik już nie ma takich właściwości. To tony, sterty śmieci. Coraz częściej widzimy konsumentów z materiałowymi torbami, zastępują popularny plastik. Wielokrotność użytku odgrywa tu znaczącą rolę.

Unia Europejska również wspiera takie działania. Do 2030 r. wszystkie opakowania powinny nadawać się do ponownego wykorzystania. Proces zmian jest więc nieunikniony. Globalne koncerny, zastanawiają się, głowią się jak tego dokonać. Dwoją się i troją, by sprostać wymaganiom konsumentów. My odpowiadamy na Wasze wymagania już dzisiaj. Redukujemy produkcję prądu, śmieci do środowiska, zużycie paliw. Zdobywamy rynek nowoczesnym podejściem w tradycyjnej formie.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium