do kasy suma: 0,00 zł
PL | EN
Czy zero waste pomoże uratować naszą planetę? 0
3840.jpg

Świat pędzi nieubłaganie i niekoniecznie w dobrym kierunku. Coraz częściej słyszy się o negatywnych i nieodpowiedzialnych skutkach ludzkiego działania. Obecnie zmagamy się już z naprawdę poważnymi konsekwencjami.

Z roku na rok pogoda się zmienia. Brak opadów i wyraźnych pór roku coraz mniej zaskakuje człowieka. W zastraszającym tempie topnieją lodowce. Znacznie częściej dochodzi do takich kataklizmów, jak: pożary, powodzie, czy susze. Na ocenie rosną gigantyczne wyspy śmiecie, skomponowane w dużej mierze z plastiku, który często przebył tysiące kilometrów.

Każda osoba powinna na co dzień przyjrzeć się swoim poczynaniom. Ile razu w pośpiechu kupujemy w sklepie kolejną reklamówkę, podczas gdy posiadamy ekologiczną torbę w domu? Czy nadal kupujemy produkty w plastikowych opakowaniach? Kto z nas regularnie segreguje śmieci? Odpowiedzi na te pytania powinny paść jak najszybciej i to u każdego czytelnika, w swoim sumieniu. Jeśli nie wiesz, jak zacząć, staraj się wprowadzać metodę małych kroków. Wybieraj i poszukuj stale bardziej ekologicznych rozwiązań.

Modnym i potrzebnym, zdrowym trendem jest zero weste. Nie tylko powinien być stosowany w domowym zaciszu, ale i przez światowe koncerny oraz małe firmy. To grona przedsiębiorców, dla których los naszej planety nie jest obojętny, śmiało zaliczyć można markę MOKOSH. Ta polska marka bardzo odpowiedzialnie i konsekwentnie tworzy swoje produkty w taki sposób, aby Matka Natura nie odczuła skutków produkcji. Zamiast kolejnej sterty plastikowych pojemników, tu całkowicie z niego zrezygnowano. Każdy krem, czy balsam znajduje się w szklanym opakowaniu, który można poddać recyklingowi.

Do tego zrezygnowano z wykorzystywania zwierząt do testów laboratoryjnych, jak to czynią konkurencyjne firmy. Ponadto do szklanych słoiczków trafiają tylko i wyłącznie składniki wegańskie! Jak to możliwe? Otóż twórczynie od samego początku nastawiły się na tak zwaną zieloną produkcję. Konsekwentnie zatem poszukują komponentów, które powstają z kwiatów, ziół, owoców, czy warzyw. I chociaż nie jest to proste zadanie, zaskakują stale swoich odbiorców bogactwem i różnorodnością.

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium