do kasy suma: 0,00 zł
PL | EN
Czego nie mogą zawierać kosmetyki ekologiczne? 0
1962.jpg

Kosmetyki ekologiczne to takie, których skład bazuje na naturalnych składnikach. Są to zwykle substancje pochodzenia roślinnego i mineralnego, pozyskiwane w ściśle określony sposób.

I o ile z ogólnym określeniem listy składników dopuszczalnych w kosmetykach naturalnych zwykle nie mamy większych trudności, tyle wymienienie substancji, których nie może zawierać naturalne serum do twarzy, nastręcza zwykle więcej trudności.

Czego nie mogą zawierać kosmetyki ekologiczne

Podstawową zabronioną substancją jest formaldehyd. To pochodna ropy naftowej o silnym działaniu alergizującym, stosowana zwykle jako konserwant. Osoby ze skłonnością do alergii z pewnością szybko odczują jego obecność w składzie kosmetyku. Nic dziwnego, że żaden naturalny krem do twarzy nie powinien go zawierać. Podobnie wygląda sprawa z parabenami, które podobnie jak formaldehyd pełnią rolę konserwantów. Żadna szanująca się firma produkująca kosmetyki ekologiczne nie stosuje ich w swoim zakładzie.

A co z barwnikami i aromatami? W końcu większość z nas lubi, gdy kosmetyk, którego używamy, jest kolorowy i ładnie pachnie. Gdy w grę wchodzi naturalne serum do twarzy, czy naturalny krem do twarzy, rezygnuje się z wszelkich zbędnych dodatków. Wszystkie zapachy podchodzą od zastosowanych naturalnych składników i nie są w żaden sposób modyfikowane.

Niestety, kiedy bierzemy do ręki naturalny krem do twarzy, czy naturalne serum do twarzy, nie zawsze jesteśmy w stanie na pierwszy rzut oka ocenić, czy substancje znajdujące się na liście składników są dla nas bezpieczne. Ich łacińskie nazwy niewiele mówią osobie niezorientowanej w dziedzinie chemii, czy kosmetologii. Z tego względu warto odpowiednio się przygotować do zakupów. Zanim wybierzemy się do sklepu, na podstawie internetowych poradników powinniśmy przygotować sobie listę łacińskich nazw składników, których powinniśmy unikać. Porównując ją ze składami kosmetyków dostępnych w sklepach, szybko ocenimy, czy rzeczywiście są one w pełni ekologiczne, czy też lepiej zrezygnować z ich zakupu i poszukać czegoś bezpieczniejszego.


Zobacz więcej:

naturalne serum do twarzy

naturalny krem do twarzy

Komentarze do wpisu (0)


Bądź na bieżąco z naszymi promocjami.
Dołącz do grupy na FB Mokosh Lovers!


Zostań mloverką i dowiedz się o:

  • szykowanych nowościach i przedsprzedażach
  • specjalnych rabatach i wyjątkowych prezentach
  • dedykowanych eventach
  • ... i wiele więcej!

Dołącz do grupy

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium