do kasy suma: 0,00 zł
PL | EN
Co warto wiedzieć o pielęgnacji w duchu zero waste? 0
4002.jpg

Matka Natura oferuje nam prawdziwe bogactwo surowców i aktywnych składników, które wykorzystujemy, tworząc nasze kosmetyki ekologiczne. Chcąc jednak dostarczać naszym klientom rozwiązania na miarę ich potrzeb, dokładamy wszelkich starań, aby działać w zgodzie z naturą. 

Filozofia zero waste jest jednym z kroków, jakie podejmujemy w tym kierunku. Co warto o niej wiedzieć?

Więcej troski, mniej odpadów

Jednym z kluczowych obszarów, w jakich chcemy wspierać planetę, jest nasza postawa wobec produkowanych odpadów. Na korzyść Matki Natury realizujemy ją w dwóch obszarach – pierwszym z nich jest minimalizacja produkowanych odpadów. W tym celu nasz sklep internetowy z kosmetykami oferuje produkty w szklanych opakowaniach. Po zużyciu zawartych w nich kosmetyków, szklane pojemniczki mogą zostać wykorzystane ponownie przez naszych klientów. Możliwości jest wiele, dlatego za każdym razem, zachęcamy, aby opakowaniom podarować szansę na drugie życie w domowym zaciszu. Jednak, w momencie gdy szklane pojemniki trafią do jednego ze Stacjonarnych Punktów Odbioru Opakowań MOKOSH, zadbamy o ich odpowiedni recykling – to nasz drugi sposób na realizowanie przyjętej misji.

#ZiemiaToDom

Dlaczego zdecydowaliśmy się na prowadzenie działalności w duchu zero waste? Wierzymy, że Ziemia jest naszym domem i z należytą troską powinniśmy o nią dbać. To nie tylko wyraz wdzięczności za bogactwo cennych surowców, jakiego nam dostarcza, ale także nasz obowiązek. Tworząc i oferując kosmetyki ekologiczne, działamy z poszanowaniem dla praw środowiska, a także żyjących w nim roślin oraz zwierząt. Nasz sklep internetowy z kosmetykami oferuje kosmetyki ekologiczne odpowiednie dla wegetarian oraz wegan, powstające z zachowaniem zasad etycznej produkcji. Przyjęta przez nas misja to nie tylko edukacja w zakresie recyklingu, ale także odpowiedzialności za wybierane produkty - nie tylko w zakresie samego kosmetyku, ale także jego opakowania czy materiałów wykorzystywanych do przesyłki.

Świadome wybory

Za każdym razem zachęcamy naszych klientów do wpierania pielęgnacji w duchu zero waste – np. poprzez ponowne wykorzystanie szklanych opakowań. Alternatywę stanowią Stacjonarne Punkty Odbioru Opakowań MOKOSH – obecnie w kraju funkcjonuje ich ok. 20, a liczba ta stale rośnie. Do grona wspierających naszą inicjatywę mogą dołączyć także klienci, który prowadzą własną działalność i zechcą zlokalizować w lokalu kolejny punkt. Świadome wybory to klucz do sukcesu w trosce o zrównoważoną gospodarkę odpadami, a zarazem doskonały dowód na to, że razem możemy więcej!

Komentarze do wpisu (0)


Bądź na bieżąco z naszymi promocjami.
Dołącz do grupy na FB Mokosh Lovers!


Zostań mloverką i dowiedz się o:

  • szykowanych nowościach i przedsprzedażach
  • specjalnych rabatach i wyjątkowych prezentach
  • dedykowanych eventach
  • ... i wiele więcej!

Dołącz do grupy

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium