do kasy suma: 0,00 zł
PL | EN
Bio-kremy do twarzy

Naszemu naturalnemu pięknu z pomocą od tysięcy lat przychodziły kosmetyki. Początkowo były to bardzo prymitywne produkty, które raczej „zamalowywały” niedoskonałości, niż je naprawiały. Z czasem jednak powstawały coraz lepsze i lepsze kremy. W końcu, wraz z rozwojem techniki i przeprowadzanymi badaniami, kremy do twarzy stały się niezwykle skuteczne.

Jednak współczesne preparaty mają też swoje ciemne strony. Okazuje się, że pomimo pozornych korzyści, większość z nich powoduje też ogromne szkody dla naszych organizmów. Wystarczy przeczytać na etykiecie skład najpopularniejszych kremów do twarzy, aby przekonać się, że nafaszerowane są substancjami, których nazwy budzą grozę. Wystarczy wymienić takie substancje jak triklosan, paraben propylu i inne parabeny, parafiny, benzofenony czy chlorohydrat glinu.

Mimo, że pozornie kremy do twarzy popularnych marek, przynoszą spodziewane efekty, to warto wiedzieć, że często są one tylko powierzchowne. Nasza cera na krótki czas rzeczywiście poprawia się, ale z czasem okazuje się, że wcale nie jest tak kolorowo jak byśmy chciały. Wszystkie wymienione przeze mnie przed chwilą substancje mogą powodować alergie, a na dłuższą metę niszczą naszą cerę blokując dostęp powietrza czy wręcz wchodząc w reakcje chemiczne ze skórą. Oprócz tego trzeba też wziąć pod uwagę, że często popularne kremy do twarzy zawierają też różnego rodzaju hormony mające wspomóc ich działanie. W takich przypadkach pojawia się już znacznie większe niebezpieczeństwo. Tego rodzaju preparaty mogą powodować zaburzenie gospodarki hormonalnej całego organizmu. Jest to sytuacja niezwykle niebezpieczna. Znane są przypadki zaburzeń pracy tarczycy czy nawet negatywnego wpływu na działanie antykoncepcji hormonalnej.

Dlatego coraz większą popularnością cieszą się bio kremy do twarzy. Produkowane są one w pełni z naturalnych składników. Znajdują się wśród nich produkty na bazie naturalnych wyciągów z ziół, owoców i innych roślin czy naturalnie występujące minerały. Składniki roślinne takich kremów bardzo często pochodzą z ekologicznych upraw, co jest dodatkowym atutem. Tego rodzaju kosmetyki nie przykrywają sztucznie naszych niedoskonałości, ale za to wspomagają nasze naturalne mechanizmy, dzięki którym nasza cera sama z siebie wypięknieje. Niestety ani polskie, ani europejskie prawo nie chroni nazwy „kosmetyki naturalne”, więc przy wyborze odpowiedniego kremu do twarzy należy bardzo uważać. Trzeba przede wszystkim zwrócić uwagę na certyfikaty, które zostały danemu kosmetykowi przyznane. Jeśli „naturalny” krem ich nie posiada, to z całą pewnością można stwierdzić, że z naturą ma niewiele wspólnego.

Mokosh - producent kosmetyków naturalnych. Zobacz nasz naturalny samoopalacz. Zapraszamy.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium