do kasy suma: 0,00 zł
PL | EN
Balsam bez parafiny
252.jpg

Poszukując naturalnych kosmetyków od polskich firm, nie trzeba dużo szukać, gdyż na rynku jest ich tylko kilka, z czego nieliczne oferują wysokiej jakości produkty. Należy jednak pamiętać, że w przypadku tego typu produktów, jakość warunkowana nie jest tylko poprzez sposób produkcji, ale także poprzez wykorzystanie najlepszych surowców naturalnych, w których obecne substancje zapewniają efektywne działanie.Mówiąc o efektywnym działaniu, pierwsze co przychodzi nam na myśl to wszelakiego rodzaju kosmetyki oferowane przez popularne firmy. Jak mogą one źle na nas wpływać skoro są tak popularne? Należy pamiętać, że różnica tkwi w szczegółach. Co z tego, że np. oferowany balsam tak znakomicie nas nawilża, skoro zawiera w swoim składzie parafinę, która w ostatecznym rozrachunku zatyka nasze pory i powoduje powstawanie zaskórników. 

W przypadku naturalnych kosmetyków, wszystko wygląda inaczej. Dzięki odpowiedniemu doborowi składników, nasza cera jest zawsze odpowiednio nawilżona, a jednocześnie zachowuje swoje naturalne walory. Różnica polega na tym, że aby zobaczyć efekt przy stosowaniu kosmetyków organicznych, trzeba je używać regularnie przez dłuższy czas. Wymaga to od nas większego poświecenia, ale z drugiej strony zapewnia większe bezpieczeństwo i lepszy efekt ostateczny. Podobnie jest w innych przypadkach, np. gdy szukamy balsamu brązującego, mającego zapewnić idealna opaleniznę nie zdajemy sobie sprawy z ilości substancji chemicznym w nim obecnym, które mogą przyczyniać się do powstawania raka skóry. Jego eko odpowiednik, czyli taki naturalny samoopalacz z dodatkiem cynamonu nie dość, że daje ten sam efekt to jest jeszcze o wiele bardziej bezpieczniejszy i korzystniejszy dla naszej skóry.
Panująca moda na naturalne kosmetyki nie jest bezpodstawna. Tak naprawdę dla naszego zdrowia o wiele lepiej jest korzystać z naturalnych produktów, które wymagają większej cierpliwości i dłuższego czasu stosowania, by uzyskać dany efekt, niż ich chemiczne odpowiedniki, jednakże są one o wiele bezpieczniejsze. Ponadto pozwalają nam one na coś co wcześniej nam umykało. Czyli podkreślenie naszego naturalnego piękna, bez „bezczelnego” jego zmieniania zgodnie z panującymi standardami.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium