Z okazji Światowego Dnia Mórz i Oceanów zebraliśmy dla Was informację o morskich surowcach, które występują w produktach MOKOSH.
Morza od zawsze były źródłem bogactw naturalnych. Ich wykorzystywanie umożliwiało rozwój cywilizacji. Rozwój techniki eksploatacji mórz umożliwił korzystanie z zasobów zarówno żywych, jak i mineralnych. Marka MOKOSH szczególnie ukochała sobie surowce pochodzące z Morza Martwego.
W naszym asortymencie znajdziemy szeroką gamę soli do kąpieli, peelingów solnych do ciała oraz błoto z Morza Martwego. Sól zawiera niezwykle dużą ilość cennych mikroelementów, m.in.: magnes, potas, wapń, żelazo i mangan, dzięki czemu odżywia i rewitalizuje skórę. Drobne ziarenka soli masują ciało i poprawiają mikrokrążenie, a także złuszczają martwe komórki naskórka. Sól z Morza Martwego ma działanie odkażające, regenerujące i detoksykujące.
Błoto z Morza Martwego bogate jest w składniki aktywne, takie jak magnes, potas, wapń, żelazo i inne jest powszechnie używane w zabiegach wyszczuplających i antycellulitowych. Pierwiastki w nim zawarte ograniczają wydzielanie sebum oraz polepszają kondycję włókien elastyny i kolagenu, dlatego błoto bardzo dobrze sprawdzi się w pielęgnacji skóry twarzy tłustej, z tendencją do niedoskonałości oraz pozbawionej jędrności.
Kolejnym ulubionym surowcem pochodzącym z morskich zasobów są algi. Algi morskie zawierają bogactwo minerałów i witamin, które korzystnie wpływają na skórę. Organizmy te zawierają stosunkowo duże ilości protein, węglowodanów, witamin i mikroelementów. W skład ich może wchodzić też chlorofil bądź inny barwnik, nadający im charakterystyczną barwę (zieloną, czerwoną lub brązową). Algi grupuje się bardzo często właśnie w zależności od ich zabarwienia.
Surowiec ten wykorzystaliśmy między innymi w produkcji Korygującego kremu pod oczy oraz Soli Algi morskie. Wyciąg z alg morskich zapobiegają rozszerzaniu się naczyń krwionośnych zlokalizowanych w okolicy oczu, jako dodatek do kąpieli działają ujędrniająco, nawilżająco, regenerująco i detoksykująco na skórę.
Morza i ich zasoby to dobro wspólne, o które należy dbać. Światowy Dzień Morza to doskonały moment, aby zrobić choć jeden krok w kierunku troski o środowisko naszego Morza Bałtyckiego.
Pamiętaj Twoje codziennie działania mają duży wpływ na środowisko. Wszystkie polskie rzeki kończą swój bieg w Morzu Bałtyckim. To znaczy, że to co trafia do rzek, trafia później do morza.
Co możesz zrobić:
- oszczędzaj wodę
- używaj detergentów, które podlegają biodegradacji
- nie używaj sztucznych nawozów do roślin w ogródku
- nie zanieczyszczaj plaż